Geoblog.pl    indochina2010    Podróże    Hong Kong-Macau-Płd. Chiny-Wietnam-Kambodża-Laos-Tajlandia-Malezja-Singapur    Zwiedzanie

Zwiedzanie

Hong Kong
Hong Kong, Kowloon

Dzisiejszy dzien uplynal pod znakiem rajdu po dzielnicy finansowej glownie. Niestety na 88 pietro Internat. Fin. Centre nie da sie dostac, ale z pomoca lonely planet uzylismy fortelu polegajacego na ujawnieniu checi poznania historii dolara HK w Monetary Authority cos tam na 55 pietrze :) Udalo sie, widoki bardzo fajne, a i co nieco o historii polimerowej dziesieciodolarowki mozna poczytac.

Okazalo sie to byc tylko niesmiale preludium do widokow z pewnej gory, ktorej nazwy jakos nikt nie zapamietal :) W kazdym razie pogoda byla swietna i spora czesc HK miescila sie w obiektyw. A propos pogody. Oczywiscie wychodzimy na dziwakow, bo tutaj jest tylko niecale 30 stopni i miejscowi chodza w kurtkach, a my raczej plazowo :)

Co do zarcia, jest raczej kiepskie i drogie. Drogie, w porownaniu do dalszych miejsc na naszej mapie podrozy. Dzis wieczor zamierzamy poskromic duriana. W sklepie probowalismy wybrac na wlasna reke, ale baba stwierdzila, ze malo smierdzi i dala nam innego :)

Uwaga dla Stompera: MOZNA PIC PIWO NA ULICY :DD

Spotkalismy rowniez hindusa z Londynu, ktory dosyc dobrze znal polski, a wlasciwie kilka slow. Zgadnijcie jakie to slowa :)

Jutro wybieramy sie na wzgorze z jakims siedzacym budda. Podobno fajne, zobaczymy. Wczesnym popoludniem planujemy odplynac promem do nieodleglego Makao i tam zamelinowac sie na jedna noc, a potem do Kantonu.

Podsumowujac, Hong Kong na dluzsza mete wydaje sie byc bardzo meczacy, z naszej wiedzy wynika, ze moze to byc pewna namiastka Singapuru, na ktory po 2 dniach tutaj juz sobie tak zebow nie ostrzymy :)

arica
arica - 2010-04-24 17:33
Na Kowloonie rzeczywiscie nie jest najfaniej. Polecam za to wyspe HK z gora Victoria (to chyba ta na ktorej byliscie :) Tam mozna spokojnie wjechac na 50ktores pietro Bank of China i podziwiac panorame miasta. Naprawde robi wrazenie!
Makao nic specjalnego jak dla mnie. Kasyna, kasyna i jeszcze raz kasyna. A w kasynach - chinczyki, chinczyki i jeszcze raz chinczyki : ) O jak obstawiaja! Tam sie naprawde leje gruba kasiora :))

Stomper
Stomper - 2010-04-24 21:19
Seba, w Wawie też można pić piwo na ulicy :) Przecież nie raz to robimy :)

A tym blogiem to mnie tylko dobijasz! KJP, ja też chcę tam być z Wami, chociaż nie mam na co narzekać. Wczorajszy wieczór był bardzo udany :-)

btw. jak Wasze jelita?! Lenin, Marcin - przyzwyczajacie się do posiadówek bez tronu :D

Krzysiek M.
Krzysiek M. - 2010-04-25 02:27
no ladnie sie bawicie. Zazdroszcze.
Ja juz powoli zblizam sie do powrotu. We wtorek lece do Punta Arenas na tydzien i to wlasciwie bedzie juz koniec.
Pozdrowienia z Santiago ktore juz otrzepalo sie z kurzu po trzesieniu ziemi. :) W Concepcion ciagle sie trzesie...
Do zobaczenia w Polsce!

Lenin
Lenin - 2010-04-26 03:45
Stomper, czy Ty masz tylko jeden temat ;p

Mikolaj z TMS
Mikolaj z TMS - 2010-04-26 16:25
Seba zazdroszcze wyjazdu. Kup koniecznie kabelek do aparatu i wrzucaj na biezaco fotki. A po powrocie jakies piwo trzeba zrobic obowiazkowo!

indochina2010
Sebastian Trojanowski